Son Dönemin Popüler Estetik Operasyonları

Son Dönemin Popüler Estetik Operasyonları

Vajinoplasti; kadınların çeşitli nedenlerle vajina ameliyatı olmasıdır. Pek çok kadın, doğum sonrasında yaşanan süreçte cinsel performans problemi yaşamaktadır. Bu problemlerin önüne geçebilmek için ise, ameliyatlara başvuruyorlar. Peki, vajina daraltma ameliyatı nasıl gerçekleşir? Vajina daraltma ameliyatlarından sonra hastalar nelere dikkat etmeli? Ameliyatın yan etkileri var mı?

Neden Yapılır?

Vajina; yaş, jinekolojik müdahale, doğum, sık cinsel ilişki ya da kürtajlar nedeniyle esnekliğini kaybedebilir. Bu olaylar sonucunda, darlığı ve sıkılığı azalmaktadır. Vajinanın esnekliğinin azalması, gevşemesi ve esnekliğinin azalması ise cinsel tatminsizliğe sebep olur. Kadınlarla beraber, erkeklerde de his ve duyarlılık kaybına neden olduğu bilinmektedir. Genişlemiş olan vajinalara, yeniden sıklık verebilmek için yapılan ameliyatlar; vajina daraltma ameliyatlarıdır. Bu ameliyatlar, ideal “vajina darlığı” amacıyla yapılır. Ameliyat sonrasında hastalar, birkaç gün içinde rahat bir biçimde yürüyebilmekteler. Cinsel yaşamları da yaklaşık dört ile altı hafta arasında başlamaktadır.

Nasıl Yapılır?

Ankara vajina daraltma ameliyatlarının büyük bir bölümü, lokal anestezi eşliğinde yapılır. Fakat hastaların isteğine bağlı olarak, bir anestezi uzmanı eşliğinde yüzeysel ve hafif uyutma sağlanarak bu ameliyat yapılabilmektedir. Vajina daraltma ameliyatı, yaklaşık olarak 30-40 dakika sürer. Lokal anestezi ile yapılan bu ameliyatlarda hastalar tok olmalıdır. Genel anestezi yapılacak hastaların ise, aç karınla gelmesi gerekir. Vajina daraltma ameliyatlarında; vajen girişinden başlayarak uzunlamasına olarak 3-4 cm içeri doğru daraltılır. Bu şekilde de vajina girişi, hastanın vajina genişliğine göre 1-2 cm şeklinde daraltılır.

Sonrasında Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Vajina daraltma estetiği sonrasında, normal doğum yapmadığınız süre boyunca tekrar bir genişleme olmaz. Ameliyattan 15-20 gün sonra dikişler kendiliğinden dökülür. Bir ay içinde dikişler hiç ameliyat olmamış gibi iyileşme gösterir. Ameliyat sonrasında, sezaryen doğum yapan kişilerde herhangi bir genişleme sorunu yaşanmaz. Ameliyat için gelinen dönemde ya da ameliyatın ardından geçecek ilk birkaç günde adet olunmaması gerekmektedir. Ameliyat sonrasında, günde en az iki kez temiz çamaşır değiştirilmelidir.

Enfeksiyon riski bulunduğu için; temizliğe özen gösterilmelidir. Mümkünse, umumi olan tuvaletler kullanılmamalıdır. Vajinoplastide hastaların vajina kasları sıkılaştırılmaktadır. Bununla beraber, vajinadaki mukoza tabakasının fazla dokusu çıkarılmaktadır. Ameliyat sonunda, ilişkide sürtünme sırasında ve vajinada daralma daha fazla hissedilir. Vajina daraltma ameliyatlarının önemli yan etkileri bulunmaz. Her ameliyatta görülebilecek morarma, sızıntı şeklinde kanamalar ve şişmeler normaldir.

Hakkında Gündem Haber Ajansı

Avatar

Ayrıca Kontrol Edin

Gemlik'te Karsak Deresinde Temizlik Bayram da Sürüyor

Gemlik’te Karsak Deresinde Temizlik Bayram da Sürüyor

Gemlik’te Karsak Deresinde Temizlik Bayram da Sürüyor Gemlik Karsak deresinde bayram öncesi başlatılan temizlik çalışmaları …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir