Gemlik'te 83 Bin 393 Seçmen Sandığa Gidecek

Gemlik’te 83 Bin 393 Seçmen Sandığa Gidecek

Gemlik’te 83 Bin 393 Seçmen Sandığa Gidecek

Listeler mahalle muhtarlıklarında asılırken, Gemlik genelinde yerel idareler seçimlerinde oy kullanacak seçmen sayısı 83 bin 393 olarak belirlendi. İtirazlar sonrasında rakamlarda küçük de olsa değişim olacağı tahmin edilirken, yerel idareler seçimlerinde Gemlik’in seçmen sayısının artış göstermesi, siyasi partilerin çalışmalarını daha yoğun şekilde yapmasının da önünü açacak.

İtirazların seçim müdürlüklerine doğrudan yapılabileceği kaydedilirken, 14 gün gibi önemli bir süre seçmen listelerinin asılı kalacak olması da, olası değişiklikler için yeterli zamanı sağlayacak. Vatandaşların konu ile alakalı duyarlı olmaları, işlerini de son günlere bırakmamaları isteniyor.

Seçmen Listeleri Muhtarlıklara Asılıyor

31 Mart tarihinde yapılacak yerel idareler seçimleri ile alakası seçmen listeleri muhtarlıklara 04.01.2019 tarihi itibariyle asılıyor. Listeler 17 Ocak 2019 tarihinde saat: 17.00 de indirilecek. Bu tarihten sonra oy kullanılacak yere herhangi bir itirazda bulunulamayacak.

 

Hakkında Gündem Haber Ajansı

Avatar

Ayrıca Kontrol Edin

Gemlik'te Karsak Deresinde Temizlik Bayram da Sürüyor

Gemlik’te Karsak Deresinde Temizlik Bayram da Sürüyor

Gemlik’te Karsak Deresinde Temizlik Bayram da Sürüyor Gemlik Karsak deresinde bayram öncesi başlatılan temizlik çalışmaları …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir