Anasayfa / Gemlik Haber / ŞEHİT MEHMET GÜNGÖR SPOR TESİSİ VE ÇOCUK PARKI AÇILDI

ŞEHİT MEHMET GÜNGÖR SPOR TESİSİ VE ÇOCUK PARKI AÇILDI

ŞEHİT MEHMET GÜNGÖR SPOR TESİSİ VE ÇOCUK PARKI AÇILDI

Gemlik Belediyesi tarafından Hamidiye Mahallesi 295 No’lu Sokak’ta yapımı tamamlanan, Basketbol Sahası ve Çocuk Oyun Grupları ile son derece modern bir tesis haline gelen Şehit Mehmet Güngör Spor Tesisi düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Törene AK Parti Bursa Milletvekili Zafer Işık, Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, AK Parti İlçe Başkanı Yaşar İslam, Belediye Başkan Yardımcısı Vedat Büyükgölcigezli, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Sabri Karaman, Hamidiye Mahalle Muhtarı Necmi Ünlü ’nün yanı sıra belediye meclis üyeleri, kurum ve daire amirleri, STK temsilcileri ile çok sayıda davetli katıldı.

Törende açılış konuşmasını gerçekleştiren Hamidiye Mahalle Muhtarı Necmi Ünlü, Şehit Mehmet Güngör adının spor tesisine verilerek sonsuza kadar yaşatılmasının Hamidiye Mahallesi için çok önemli olduğunu söyledi. Hamidiye Mahallesinin Gemlik’in kalbi konumunda olduğunu dile getiren Ünlü, “Belediyemizden de çok güzel hizmetler alıyoruz. Bu güzel hizmetlerden dolayı Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyoruz. Her zaman uyum içinde çalışıyoruz. Durmak yok, hizmete devam” dedi.

Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz da,  5 yıl öncesine kadar bölgenin mahrumiyet bölgesi olduğunu anımsatarak, çocuk parklarıyla, spor sahalarıyla, okullarıyla, camileriyle ve aile sağlığı merkezleriyle bölgenin Gemlik’in cazibe merkezlerinden biri haline geldiğini söyledi. 2018 yılının Gemlik için çok bereketli bir yıl olduğunu dile getiren Başkan Yılmaz, son bir yılda 16 temel atma, 31 açılış gerçekleştirdiklerini açıklayarak, “Vatandaşlarımızın yaşam kalitesi, konforu ve mutluluğu hizmetlerimizin ölçütüdür. Attığımız her temelin ve hayata geçirdiğimiz her projenin de ana hedefi budur. Önümüzde ki haftalarda da, yapacağımız açılışlarla, çocuklarımızın sevincine, gençlerimizin geleceğine, sporcuların başarısına, vatandaşlarımızın huzur ve mutluluğuna tanık olmak emeklerimizin en değerli karşılığı olacak. Çalışınca oluyor, Gemlik’i çok daha güzel günler bekliyor” dedi.

AK Parti Bursa Milletvekili Zafer Işık da, Meclis çalışmalarından bahsederek, Tarım Bakanlığı ile yapılan toplantılar sonucu zeytinin danesine destek verilmesiyle ilgili, Tarım Bakanı Bekir Pakdemirli’nin Genel Müdürlüğe ilk etapta 25 kuruş olmak üzere bu desteğin sağlanması için talimat verdiğini söyledi. İlçe tarım müdürlüklerinde ki iş yükünün azaltılması ve ÇKS işlemlerinin Ziraat Odalarına verilmesi noktasında Bursa’nın pilot bölge ilan edildiğini belirterek, şubat ayından sonra Gemlik Ziraat Odasının tüm ÇKS işlemlerini yapacağını, İlçe Tarım Müdürlüğünde ki kırtasiye işlemlerinin de yüzde 60 oranında azalacağını müjdeledi.  “Yaparsa, AK Parti yapar” diye konuşan Işık, Şehit Mehmet Güngör Spor Tesisi ve çocuk parkının Hamidiye Mahallesine hayırlı olmasını diledi.

Yapılan konuşmaların ve kurdele kesiminin ardından çocuklarla bir araya gelen protokol üyeleri potalara ilk atışları yaparak tesisi hizmete açtı. Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, daha sonra çevresini saran genç sporcularla ve çocuklarla çeşitli hediyeler vererek, hep birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

Hakkında Gündem Haber Ajansı

Avatar

Ayrıca Kontrol Edin

Serintürk'ün Rehin Alma Davası Başladı, Zanlı ''Şeytana Uydum'' Dedi

Serintürk’ün Rehin Alma Davası Başladı, Zanlı ”Şeytana Uydum” Dedi

Serintürk’ün Rehin Alma Davası Başladı, Zanlı ”Şeytana Uydum” Dedi Gemlik Belediyesini kuru sıkı silahla basan, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir