Farabi Aile Sağlığı Merkezi Açılışa Hazırlanıyor

Farabi Aile Sağlığı Merkezi Açılışa Hazırlanıyor

Her yıl artan nüfusa yönelik ilçe halkının istek ve ihtiyaçları doğrultusunda çalışmalar yürüten Gemlik Belediyesi, sağlık alanındaki yatırımlarına da hız kesmeden devam ediyor. Bu kapsamda Gemlik Belediyesi tarafından Hisartepe Mahallesinde yaptırılan Farabi Aile Sağlığı Merkezi açılışa gün sayıyor.

416 metrekare inşaat alanına sahip iki katlı Aile Sağlığı Merkezinde incelemelerde bulunan Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, Farabi Aile Sağlığı Merkezinde çalışmaların büyük ölçüde tamamlandığını söyledi. Aile Sağlık Merkezinin çevre düzenlemesinin ardından, önümüzdeki haftalarda hizmete gireceğini müjdeleyen Başkan Yılmaz, şehir merkezinden en uzak yerleşim alanlarına kadar hizmetleri aksatmadan vatandaşların kullanımına sunduklarını dile getirdi.

Sağlık Merkezinde 9 Doktor Odası ile 3 tıbbi müdahale odası’nın yanı sıra bebek emzirme odası, kadın, erkek ve engelli tuvaletleri, mutfak kat ofisi, depo ve temizlik odalarının da bulunduğunu belirten Başkan Yılmaz, “Yeni ve modern konutları ile Gemlik’imizin gözde mahallelerinden biri olan Hisartepe Mahallemizde, insanlarımızın eğitim, sağlık ve sosyal alanlarda ihtiyaçlarını karşılayarak eksiklerini giderecek planlamaları yapıyoruz. Sağlık alanında önemli bir eksiği ortadan kaldırmak adına mahallemiz fiziki bir mekâna ihtiyaç duyuluyordu. Mahallemizin merkezi noktasında, modern şartlarda hizmet verecek aile sağlığı merkezinin inşasında sona yaklaştık. Yapım aşaması yüzde 95 seviyesinde olan merkezimizin kısa süre içerisinde açılışını gerçekleştirerek bölge sakinlerinin hizmetine sunacağız. Amacımız daha yaşanabilir, daha sağlıklı bir kent oluşturmak” dedi.

 

Hakkında Gündem Haber Ajansı

Avatar

Ayrıca Kontrol Edin

Gemlik'te Karsak Deresinde Temizlik Bayram da Sürüyor

Gemlik’te Karsak Deresinde Temizlik Bayram da Sürüyor

Gemlik’te Karsak Deresinde Temizlik Bayram da Sürüyor Gemlik Karsak deresinde bayram öncesi başlatılan temizlik çalışmaları …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir