Kurban Pazarı Temizleniyor

Kurban Pazarı Temizleniyor

Gemlik’in Muratoba Mahallesinde bayram öncesi ve bayram boyunca kalan Kurban Pazarının toplanma çalışmaları sürerken, Gemlik Belediyesi Temizlik İşleri de çalışmalarını sürdürüyor.

Tatil dönemine rağmen, ciddi bir mesai ile yapılan çalışmada, atıklardan doğacak olası kirlilik ve dağınıklık önlenirken, pazar yeri ile alakalı yıkama ve ilaçlama çalışmaları da bir yandan sürdürülüyor. Kurban Bayramında, önemli sayıda vatandaşı ağırlayan pazarda, pazarın kurulduğu süre boyunca temizliğin yanı sıra ilaçlama çalışmaları da yapıldı. Sinek ve benzeri canlıların barınmaması adına yapılan çalışmalar, olası sağlık endişelerini de bertaraf etti.

Kireçleme Çalışmaları Da Yapılıyor

Kurban kesiminin de yapıldığı kurban pazarında oluşan atıklarla alakalı, bir yandan da kireçleme çalışmaları yapıldı. Gemlik Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerinde toplanan atıklar gömülürken, bir yandan da kireçleme çalışmasıyla mikrop üremesinin de önüne geçilmiş oldu.

 

Hakkında Gündem Haber Ajansı

Avatar

Ayrıca Kontrol Edin

Gemlik'te Karsak Deresinde Temizlik Bayram da Sürüyor

Gemlik’te Karsak Deresinde Temizlik Bayram da Sürüyor

Gemlik’te Karsak Deresinde Temizlik Bayram da Sürüyor Gemlik Karsak deresinde bayram öncesi başlatılan temizlik çalışmaları …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir