Koronavirüs Seçimi Erkene Alacak
Koronavirüs Seçimi Erkene Alacak

Seçmenden Mesajlar

Seçmenden Mesajlar

 

Cumhurbaşkanlığı seçimi ile genel seçimleri birlikte yapınca, parti ile lider arasındaki farkı da, görmüş olduk.

Erdoğan ve Muharrem İnce, partilerinin oylarından daha yüksek oy oranına çıktılar. Akşener ile Demirtaş ise parti oylarının bir hayli altında kaldılar. Karamollaoğlu ise siyaset sahnesinden silindi.

Algı operasyonlarının baskısı altındaki (MHP) yeniden doğdu. Ve. Yeni meclisin, kilit partisi haline geldi. Bazı çevreler, halkımız ‘’seçmesini bilmiyor’’ demesine rağmen, mükemmel bir sonuç ortaya koydu.

Erdoğan’ı birinci turda net bir sonuçla seçerken, Ak Parti’ye de, ikazda bulundu. Muharrem İnce’yi (%30) un üzerine çıkarırken, (CHP) yi (%22) lere, düşürdü.

İyi Parti barajı aşarken, Lideri olan Akşener, beklentilerin altında kaldı. Bu önemli virajı geçen (MHP) ise gelecek seçimlerde daha da yükselecektir. Çünkü halkımız güçlü bir Milliyetçi, parti istemektedir.

Halkımızın muhafazakar ve dindar yönetimlere karşı, güveni azalmıştır. FETÖ ve Amerika işbirliği, Türk seçmenini güçlü milliyetçi partiye yönlendirecektir.

Zaten Amerika’da da, Avrupa’da da milliyetçi eğilimler, ön plana çıkmıştır. Gemlik’te ise ilginç sonuçlara tanık olduk.

Erdoğan %45,54 oy alırken, Muharrem İnce ise %39,24 oy aldı. Nilüfer de, (%49, 14) oy alan Muharrem İnce, Mudanya’da (%49, 45) oy oranını yakaladı.

Erdoğan ise en yüksek oyu (%75, 56) ile Büyükorhan ilçesinde aldı. Bu defa Bursa il ve ilçelerinde, diğer bölgelere göre, farklı sonuçlar gözlemledik.

Kısacası bu seçimlerde de, halkımızın 15 Temmuz darbe girişimini, ‘’Tiyatro gibi görmediğini’’ anlamış olduk. Belki de Muharrem İnce ‘’Amerika’dan gelen telefon muhabbetine girmeseydi’’  sonuç biraz daha farklı, olabilirdi.

Şimdi seçim tartışmaları biter bitmez, (CHP) deki başkanlık tartışmalarını izleyeceğiz.

 

GÜNÜN SÖZÜ

Dehanın yüzde biri hünerdir,

Yüzde doksan dokuzu da terdir.

‘’Edison’’Hakkında Gündem Haber Ajansı

Avatar

Ayrıca Kontrol Edin

  Yerli otomobilin üretileceği fabrikanın ÇED raporu, olumlu sonuçlandı

  Yerli otomobilin üretileceği fabrikanın ÇED raporu, olumlu sonuçlandı

Yerli otomobilin üretileceği fabrikanın ÇED raporu, olumlu sonuçlandı Gemlik’te  üretilecek olan Türkiye’nin Otomobili’nin fabrika projesinin, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir