GTSO Heyeti  Çavuşoğlu’nu  Ziyaret Etti

GTSO Heyeti  Çavuşoğlu’nu  Ziyaret Etti

Gemlik Ticaret ve Sanayi odası heyeti  Gemlik’in sorunlarını gündeme taşımak ve yeni projeleri kanaat önderlerine iletmek üzere Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu’nu  makamında ziyaret etti.

Gemlik Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Paşa Ağdemir’in başkanlık ettiği heyette, Meclis Başkanı Hasan Yıldırım, Yönetim Kurulu Başkan Vekillerimiz Semih Aşkın, Abdullah Kavlak, Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Şefik Yılmaz, Yönetim Kurulu Üyeleri Fatih Buluk, Alaattin Akcan, Hasan Hamaloğlu ve Genel Sekreteri Agah Arda  yer aldı. Çavuşoğlu Oda heyetini  Çankaya Köşkü’ndeki makamında ağırladı.

Ziyaretinden dolayı memnuniyetini dile getiren Çavuşoğlu; “ Öncelikle GTSO’nun Yeni Yönetim Kurulu Başkanına ve Yönetim Kuruluna görevlerinde başarılar dilerim. Gemlik; ekonomik açıdan son derece önemli ve stratejik bir konumda yer almaktadır. Türkiye ekonomisi için önemlidir. Sanayisi, Limanları, Serbest Bölgesi, Zeytini ve Depolama alanlarıyla ekonomiye değer katmaktadır “ dedi.

Ardından söz alan Oda Yönetim Kurulu Başkanı  Paşa Ağdemir, ziyaretten dolayı memnuniyetini dile getirerek, Gemlik’in sorunlarına ilişkin dizi öneriyi Çavuşoğlu’na  iletti.

Gemlik’e Organize Sanayi Bölgesi Kurulmalıdır

Gemlik’in ekonomik dinamiklerini gündeme getiren Ağdemir,  Hakan Çavuşoğlu’ndan  Gemlik’e bir OSB kurulması için destek istedi.

“Gemlik 13 milyar dolar ihracat potansiyeli ile ülkemizin belli başlı bölgeleri arasında yer almaktadır. Mevcut Sanayi Tesisleri, Serbest Bölgesi, Limanları, Küçük Sanayisi ile Gemlik stratejik açıdan son derece büyük bir öneme sahiptir. Bu nedenle Gemlik’e bir Organize Sanayi Bölgesi kurulması büyük önem arz etmektedir. Ülke ekonomisine, daha fazla katkı sunmayı kendimize hedef koyduk. Bu noktada ilçemize bir OSB kazandırmak için desteğinizi istiyoruz.” diyerek taleplerini ilettiler.

Gemlik Dört Yol Kavşağından İlçeye Giriş Yeniden Açılsın

Gemlik ekonomisi ve esnafı için büyük önem arz eden dört yol kavşağından ilçeye girişin ışıksız olarak yeniden yapılmasının önemine vurgu yapan Ağdemir; “ Bu giriş Gemlik esnafı ve Gemlik turizmi için son derece önemli bir konuma sahiptir. Kapalı olması özellikle küçük esnafımıza zarar vermiştir. Açılması ile birlikte merkezdeki ekonomik hayat yeniden canlanacaktır. Bunun için sizlerden destek istiyoruz “ dedi.

Gemlik Üniversitesi İçin Her Şey Hazır

Ziyaret sırasında Oda Yönetim Kurulu Başkanı Paşa Ağdemir’in gündeme getirdiği bir başka konu da Gemlik Üniversitesi oldu.  Çavuşoğlu’na Gemlik Asım Kocabıyık Yerleşkesi hakkında ön bilgilendirme yaptı. Gemlik Yerleşkesinin, Gemlik Üniversitesi olması için her türlü alt yapının hazır olduğu vurgulanarak destek talebinde bulunuldu. Gemlik Üniversitesi’nin kurulması ile birlikte Ülkemizin en güzide yerinde en güzel üniversitelerden biri olacağına vurgu yapıldı.

 Hakkında Gündem Haber Ajansı

Avatar

Ayrıca Kontrol Edin

Yerli otomobilin markası belli oldu

Yerli otomobilin markası belli oldu

Yerli otomobilin markası belli oldu TOGG CEO’su Gürcan Karakaş, marka beğeni endeksi yaptırdıklarını belirterek, “Yaptırdığımız …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir