UEDAŞ’tan Gemlik’e 13.2 milyon TL’lik yatırım

UEDAŞ’tan Gemlik’e 13.2 milyon TL’lik yatırım

 

Marmara’nın güneyini kapsayan hizmet bölgesinde Bursa, Balıkesir, Çanakkale ve Yalova illerine elektrik dağıtım hizmeti veren Uludağ Elektrik Dağıtım A.Ş. (UEDAŞ), kaliteli enerji arzı sunabilmek için kapasite artışı ve yeni tesis yatırımlarını tüm hızıyla sürdürüyor.

Bursa’nın hızla büyüyen ilçelerinden Gemlik’te bakım onarım çalışmalarının yanında yatırım çalışmalarına da ağırlık veren UEDAŞ, 2018 yılında yaklaşık 13.2 milyon TL yatırım yapacak.

Enerji sektörünün öncü gruplarından Limak Holding bünyesinde faaliyetlerini sürdüren UEDAŞ’ın yatırımlarının büyük kısmını müşteri memnuniyetini artırmak için yapılan şebeke yatırımları oluşturuyor. 2017 yılında hizmet bölgelerinde toplamda 231 milyon TL’lik yatırım gerçekleştiren UEDAŞ Bursa’ya 2017 yılında, 98 milyon TL şebeke yatırımı yaparak, kesintisiz ve kaliteli hizmeti sağladı.

Elektrik şebekesinin dağınık yapısını ortadan kaldırmak ve daha verimli bir hale dönüştürmek amacıyla yatırımlarını sürdüren UEDAŞ, 2010 yılında özelleştiği günden bu yana sektörde müşteri odaklı öncü uygulamaları hayata geçirdi. UEDAŞ tarafından yapılan açıklamada, vatandaşın hayatını kolaylaştıracak teknolojik yatırımlara imza atıldığı, 2017 yılı içerisinde faaliyet gösterdiği bölgede 231 milyon TL’lik yatırım yapıldığı ifade edildi. Yapılan yatırımların büyük çoğunluğunu yer altı hatları, havai hatlar ve trafolar gibi şebeke yatırımları oluşturdu. Şebeke yatırımları toplam 155 milyon seviyesinde olurken, çevre ve güvenlik yatırımları 18 milyon, şebeke işletim sistemi yatırımları 48.4 milyon TL, sayaç yatırımları 5.9 milyon TL, yatırım harcaması niteliğindeki diğer harcamalar ise 4.4 milyon TL seviyesinde gerçekleşti.

Bursa’nın hızla büyüyen ilçelerinden Gemlik’e 2017 yılında 7 Milyon TL şebeke yatırımı yapan UEDAŞ, Gemlik İşletme Müdürlüğü’ne bağlı hizmet veren İznik ve Orhangazi ilçeleri dahil olmak üzere 2018 yılında da bölgeye toplamda 13.221 milyon TL yatırım yapmaya hazırlanıyor. UEDAŞ’tan yapılan açıklamaya göre, şirketin dört ili kapsayan bölgelerinin tümünde 2018 yılında 286 milyon TL yatırım yapılması planlanıyor.

Hedef: Kaliteli enerji arzı sağlamak

Yatırımlardaki hedefin kaliteli enerji arzı sağlamak olduğuna dikkati çeken açıklamada şu bilgilere yer verildi: “Gemlik, abone sayısı hızla artan buna paralel olarak elektrik sarfiyatı yüksek düzeylerde olan ilçelerimizden biri. Bu talebi karşılamak ve enerji sürekliliği sağlamak için teknolojinin yenilenmesinin yanında ilave yatırımların gerçekleştirilmesi gerekiyor. Yatırım planlaması kapsamında enerji nakil hattı güçlendirmeleri, ilave şebeke kapasite artırımları, aydınlatma, şebeke iyileştirme ve yenileme gibi önemli çalışmalar yürütüyoruz. Yaptığımız yatırımlar enerji nakil hatlarındaki yükü eşit dağıtacak. Dolayısıyla müşterilerimize daha sağlıklı elektrik enerjisini hizmetini ulaştırmış olacağız.”

UEDAŞ HAKKINDA

Bursa, Balıkesir, Çanakkale ve Yalova illerinde 35.501 km² alanda 3.1 milyon müşteriye hizmet veren Uludağ Elektrik Dağıtım A.Ş. (UEDAŞ), 4 il, 55 ilçe, 2221 mahalle ve 636 köy sorumluluk sahasında 2177 personelle 7/24 hizmet veriyor. Kurulduğu yıldan bu yana kurumsal sosyal sorumluluk bilinciyle hareket etmeye özen gösteren firma gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk ve sponsorluk projeleri ile çevre, eğitim, kültür ve sanat, spor konularına da destek oluyor. 2010 Eylül’ünde özelleşen şirket Limak Holding bünyesinde bulunuyor.Hakkında Gündem Haber Ajansı

Avatar

Ayrıca Kontrol Edin

Belediye Meclisi’nde encümen ve komisyon üyeleri seçildi

Belediye Meclisi’nde encümen ve komisyon üyeleri seçildi

Belediye Meclisi’nde encümen ve komisyon üyeleri seçildi Gemlik Belediye Meclisi üç aylık aradan sonra yeniden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir