Deniz ve Liman İşletmeciliği Programı Karadeniz Ereğli’de Çalıştaya Katıldı

Deniz ve Liman İşletmeciliği Programı Karadeniz Ereğli’de Çalıştaya Katıldı

Bülent Ecevit Üniversitesi Zonguldak Ereğli Meslek Yüksekokulu’nun ev sahipliğinde gerçekleştirilen Meslek Yüksekokulları Denizcilik Programları VII. Öğrenci Çalıştayı ve Meslek Yüksekokulları XVII. Denizcilik Programları Çalışma Grubu Toplantısı gerçekleştirildi.

Gemlik Asım Kocabıyık MYO öğrenci ve Gemlik Denizcilik Topluluğu üyelerinin katıldığı çalıştay da; iki oturumda gerçekleştirilen atölye çalışmalarında; Deniz Ulaştırma İşletme Programları, Deniz Ve Liman İşletmeciliği Programları, Gemi İnşaatı Ve Gemi Makineleri Programları, Yat Ve Marina, Mezuniyet Sonrası İstihdam Problemleri Ve Dgs İmkanları, Sektör Üniversite İşbirliği Ve Protokoller, Erasmus+, Farabi, Ve Mevlana Değişim Programları Ve Erasmus+ Staj, Denizcilik Sektöründe Mesleki Yabancı Dil – İngilizce Hazırlık Sorunu, Denizcilik Sektöründe Teknoloji Kullanımı, Denizcilik Eğitiminde Alternatif Öğretim Yöntemleri başlıkları etrafında kapsamlı bilgiler üzerinde duruldu.
Alanında uzman temsilcilerinin önemli bilgiler aktardığı atölye çalışmalarının ardından çalıştaya katılanlara Karadeniz’in incisi Kdz. Ereğli kültürel gezisi düzenlendi.
Gezi kapsamında Gazi Alemdar Gemisi Müzesi, Kdz. Ereğli Sahil Yürüyüşü, Kdz. Ereğli Müzesi, Cehennemağzı Mağaraları, Askeri Müze ve Donanma, Askeri Denizaltı ziyaret edilerek gruba ikramlarda bulunuldu. Akşam saatlerinde düzenlenen gala yemeğine ise çalıştaya katkıda bulunan iş adamları, Kdz. Ereğli Meslek Yüksekokulu idareci ve akademisyenleri, katılımcı misafirler ve öğrenciler katıldı. Gala yemeğinin ardından verilen Bülent Ecevit Üniversitesi Müzik Kulübü’nün verdiği konser ile eğlenceli saatler geçirildi.

Gemlik Asım Kocabıyık MYO Deniz ve Liman İşletmeciliği Programı Öğr. Gör. Yusuf Sarıkaya ile öğrenciler Mohammed Abdi Yusuf, Barış Ölge, İlkay Kaya, Selin Var, Nilay Gül ve Hatice Demirci okulu temsilen katıldılar.Hakkında Gündem Haber Ajansı

Avatar

Ayrıca Kontrol Edin

Alperen Ocaklarına Atama

Alperen Ocaklarına Atama

Alperen Ocaklarına Atama Gemlik Alperen Ocakları Eğitim, Kültür ve Dayanışma Vakfı Gemlik Şubesine, başkan olarak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir