Cevdet Bağça Göz Doldurdu

Cevdet Bağça Göz Doldurdu

Özgün Müziğin önde gelen isimlerinden Cevdet Bağca, Gemlik Dersimliler Derneğinin davetlisi olarak Gemlik’e geldi. SMA hatalığına dikkat çekmek için düzenlenen konser programında sevilen sanatçı Şenol Akdağ’da sahne aldı.
Devlet Elini Çabuk Tutmazsa Çocuklarımızı Kaybederiz
Programda ilk sözü alan SMA hastası çocuğun annesi Senem Cankurt, 2015’den bu yana yaşadıkları ile alakalı bilgi verdi. Cankurt; ”Çocuğumuzun altıncı aydan sonra basamadığını fark ettik ve araştırmaya başladık. Aylar sonra SMA hastası olduğunu öğrendik. Hastalık durmadan ilerliyor. Doğrudan tedavisi ülkemizde imkansız. Amerika’da geliştirilen bir ilaçla tedavi olabilecek. İlaçları karşılama şansımız yok. Devletin elini çabuk tutması lazım, çünkü kızım her gün daha kötüye gidecek, sonunda da kaybedeceği. Yüzlerce SMA hastası var. Hepsi destek bekliyor” dedi.

Cevdet Bağça Göz Doldurdu

Ayhan Işık; Erken Seçim Ekonominin Kötüye Gittiğinin Göstergesidir
Ardından söz alan Dersimliler Dernek Başkanı Ayhan Işık; ”Gündem çok hızlı değişiyor. AKP, bir yandan savaşıyor. Bir Rusya’nın yanında, bir ABD’nin yanında görünüyorlar, takip etmek zor. Bunlar devam ederken bir de kimine göre baskın seçim, kimine göre erken seçim OHAL ortamında yapılıyor.
Sarıbal; 4 Mayıs’ta Munzur’un Savunması Var
Son olarak söz alan CHP Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal ise; ”Dersim, Anadolu’nun tarihsel sürecinde en önemli yerlerden biridir. Dersim tarih boyunca bedel ödedi” dedi.
Gecenin sonunda ise Şenol Akdağ ve Cevdet Bağca sahne aldı. Bağca hem söylediği türkülerle, hem de salona olan hakimiyeti ve diyaloglarıyla adeta göz doldurdu.Hakkında Gündem Haber Ajansı

Avatar

Ayrıca Kontrol Edin

Gemlik'te Yasaklara Uymayanlara 96 bin TL Ceza

Gemlik’te Yasaklara Uymayanlara 96 bin TL Ceza

Gemlik’te Yasaklara Uymayanlara 96 bin TL Ceza Koronavirüs Kovid-19 salgını ile mücadele kapsamında, Ramazan Bayramı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir