ATIK YAĞI GETİR ZEYTİNYAĞLI SABUNU GÖTÜR

ATIK YAĞI GETİR ZEYTİNYAĞLI SABUNU GÖTÜR

ATIK YAĞI GETİR ZEYTİNYAĞLI SABUNU GÖTÜR

Gemlik Belediyesi tarafından bitkisel atık yağların doğaya verdiği zararı önlemek ve atık yağların atılmasından kaynaklanacak kirlilikten korunması amacıyla “Bitkisel Atık Yağ Toplama Kampanyası” başlatıldı. Belediye Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışmalar kapsamında, 7’den 70’e tüm vatandaşların bitkisel atık yağların toplanması konusunda teşvik edilmesi ve atık yağların insan, çevre ve doğaya zarar vermesinin önüne geçilmesi hedefleniyor. Proje kapsamında 1 litre evsel atık yağı getirene 1 adet zeytinyağlı sabun hediye ediliyor.

Lavaboya dökülen 1 litre bitkisel atık yağın, 1 milyon litre suyu kirlettiğine dikkat çeken Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, ” İlçemizdeki evlerde ve iş yerlerinde lavaboya dökülen atık yağlar çevreye had safhada zarar verdiği için böyle bir projeyi hayata geçirdik. Vatandaşlarımızdan bu konuda daha hassas davranmalarını rica ediyoruz” dedi. Bitkisel atık yağların toplanması için öğrencilere yönelik okullarda da çalışma yaptıklarını belirten Başkan Yılmaz, “Belediyemiz ve muhtarlarımızla ortaklaşa bir çalışma yürütüyoruz. Muhtarlarımız bizim için mahallelerindeki vatandaşlarımızın getirdiği atık bitkisel yağları toplayacak. 1 litre atık yağ getirene 1 adet zeytinyağlı sabun hediye edeceğiz” diye konuştu.

Konuyla alakalı detaylı bilgi almak isteyen vatandaşların Gemlik Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğüne ait 0534 366 83 42 numaralı telefon ile Proje koordinatörü Temizlik İşleri Müdürü Ahmet Dedetürk ile irtibata geçebileceği bildirildi.

ATIK YAĞI GETİR ZEYTİNYAĞLI SABUNU GÖTÜR

 Hakkında Gündem Haber Ajansı

Avatar

Ayrıca Kontrol Edin

Ak Parti Heyetinden Başhekim Çelenkoğlu’na ziyaret

Ak Parti Heyetinden Başhekim Çelenkoğlu’na ziyaret

Ak Parti Heyetinden Başhekim Çelenkoğlu’na ziyaret Ak Parti Gemlik ilçe başkanı Şamil Yiğit ve beraberinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir