Aktaş’tan Gemlik Çıkartması

Aktaş’tan Gemlik Çıkartması

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ve Daire Müdürleri adeta Gemlik’e çıkartma yaptılar.

Bina girişinde Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz ve Başkan Yardımcıları ile daire müdürleri ve Ak Parti ilçe yöneticileri İsmail Topkaç ve Hacı Örnek tarafından karşılanan Alinur Aktaş’ın ilk ziyaretine Belediye personeli de ilgi gösterdi.

Aktaş’tan Gemlik Çıkartması

Belediye Başkanlık odasında Gemlik Belediye Başkan ve yardımcıları, belediye Meclis üyeleri ile bir araya gelen Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, kısa bir değerlendirme de bulundu. Aktaş, geçmişe yönelik hiç bir eleştiri de bulunmak istemiyorum. Biz bundan sonra hep birlikte önümüze bakacak, imkanlarımız ölçüsünde hizmet edeceğiz dedi. Toplantının açılışında konuşan Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz’da çalışmalardan bahsederek, Sayın başkanımızın İnegöl’de yaptığı başarılı çalışmaları önümüzdeki 15 aylık dönemde Bursamız ve 17 ilçesi içinde yapacağından eminiz dedi. Toplantının daire başkan ve müdürleri ile yaptığı toplantı basına kapalı olarak devam etti. Ziyaret anısına Aktaş’a Belediye Başkanı Refik Yılmaz tarafından Zeytinin Başkenti Gemlik’in sembolü olan porselen bir vazoda zeytinyağı hediye edildi.

“Çıtayı daha yukarı taşıyacağız”

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Gemlik’te yaşanan sorunların bertarafına yönelik çalışmaların hızlıca yapılacağını söyleyerek, “45 gün önce gerçekleşen görevlendirme neticesinde aldığımız bayrağı, çıtayı daha yukarı çıkarmanın hesabıyla farklı kesimlerle buluşuyoruz. Bursa, 3 milyon nüfuslu marka bir şehir. Bu markaları daha çok nasıl parlatabiliriz, onun derdi, hesabı içerisindeyiz” dedi.

Bursa’nın 17 ilçesiyle beraber güzel olduğunu ve her ilçesinin de ayrı ayrı değerleri olduğunu vurgulayan Başkan Aktaş, bugüne kadar kente emeği geçenlere teşekkür ederek, “Gemlik, 2004 – 2005 yıllarından beri Büyükşehir süreci yaşıyor. Biz sorunları çözmek adına buradayız. Sonuç odaklı olalım, konuların üzerine daha yoğun gidelim, işi bitirmeye çalışalım ve pratik olalım istiyoruz” dedi.

Başkan Aktaş, Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz ile uzun yıllardır birlikte çalıştıklarını hatırlatarak, “Gemlik, 100 binin üzerinde nüfusu olan, Bursa’nın büyük ilçelerinden bir tanesi. Deniziyle, zeytiniyle ve diğer tüm zenginlikleriyle Gemlik, güzel bir ilçe. Daha nasıl güzelleşebilir, bu süreci nasıl destekleriz, biz bunu düşünüyoruz. Büyükşehir, koordinatör belediye olmak durumunda. Büyükşehir Belediyesi olarak altyapı, imar, çevre ve ulaşımla alakalı projeler üretmek ve bu konuda koordinasyon yapmak durumundayız. İlçe belediyelerinin sıkıntılarını biliyorum ve bütçe gerçeklikleri dahilinde yapılabilir işleri konuşuyoruz. Çok şeyler vaat edip, az şeyler yapmaktan ziyade yapabileceklerimizi değerlendiriyoruz. Öncelikler, aciliyetler daha önemli. Örnek olsun diye söylüyorum, bir köye, altyapı ve yolla alakalı sorunlar varken halı saha yapmaktan ziyade öncelikli konularını halletmemiz gerekiyor” açıklamasını yaptı.

“Birbirini tamamlayan iki belediyeyiz”

Birlik ve beraberlikle uyum içinde çalışacaklarını dile getiren Başkan Aktaş, “Biz iki ayrı belediye gibi değil, birbirini tamamlayan iki belediye gibi hareket etmek durumundayız. Büyükşehir Belediyesi olarak burada yapacağımız bir çalışmada muhatabımız Gemlik Belediyesi’dir, Gemlik Belediye Başkanı’mızdır” dedi.

Bundan sonraki projeleri daha yoğun istişare ile devam ettireceklerini vurgulayan Başkan Aktaş, “Bugün 15 – 16 aylık yol haritamızı belirlemiş olduk. Bundan sonraki Gemlik’e gelişlerimizi, esnaf ziyaretleri, temel atmalar, açılışlar gibi yapılacak çalışmalarla devam ettirmeyi hedefliyoruz” şeklinde konuştu.

“Yol haritamızı çizdik”

Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz da Başkan Aktaş’ın ziyaretinden dolayı duyduğu memnuniyeti ifade ederek, “Bugün Büyükşehir Belediyesi’nin Gemlik’teki projelerini irdelemiş ve yol haritamızı çizmiş olduk. Hem 2018’de yapılacak yatırımları, hem de 2019’un yatırımlarını programa almış olduk. Sahil yatırımları, meydan düzenlemesi gibi birçok yatırımı değerlendirdik. İnşallah bundan sonraki süreci güzel hizmetlerle geçireceğiz” dedi.

Yılmaz, Başkan Aktaş’ın 13,5 yıllık İnegöl Belediye Başkanlığı sürecinin dolu dolu geçtiğini hatırlatarak, “İnegöl’ün çehresinin değiştiğini biliyoruz. Başarılarınızı Büyükşehir’de de göstereceğinize inanıyoruz. Bu anlamda Büyükşehir Belediyesi’nin tanımış olduğu hizmet imkanlarını, Bursa’mızın 17 ilçesiyle beraber Gemlik’imize de sunacağınızdan son derece eminiz” diyerek yeni görevinde başarılar dilediği Aktaş’a çalışmalarından dolayı da teşekkür etti.

Ziyaret basına kapalı devam ederken, Gemlik Belediye Başkanı Yılmaz’da son 6 yılı aşkın çalışmalarını hazırlanan bir slaytla katılımcılara sundu.

Hakkında Gündem Haber Ajansı

Avatar

Ayrıca Kontrol Edin

Belediye Meclisi’nde encümen ve komisyon üyeleri seçildi

Belediye Meclisi’nde encümen ve komisyon üyeleri seçildi

Belediye Meclisi’nde encümen ve komisyon üyeleri seçildi Gemlik Belediye Meclisi üç aylık aradan sonra yeniden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir