Engelli Eğitim Kurumlarına Ziyaret

Engelli Eğitim Kurumlarına Ziyaret

 

Kaymakamlık, Kent Konseyi ve Gemlik İşkur Müdürlüğü, engellilere yönelik çalışma başlatıyor.

Eğitim Kurumlarına konu ile alakalı yapılan ziyarete Gemlik Kaymakamı Gürbüz Karakuş, Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Avcı, İlçe Müftüsü Dr. Mehmet Reşat Şavlı ve İşkur Gemlik Şube Müdürü Ünver Ünver katıldı.

Bursa zihinsel Engelli Çocukları Koruma Derneği, Yağmur Özel Rehabilitasyon Merkezi, İlgim Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, Özel Sevgi Bahçesi Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezine yapılan ziyaretlerde, Engellilerin sorunları da masaya yatırıldı.

Hem engellilerle sohbet eden protokol üyeleri, hem de okulların durumları ve eğitim hakkında bilgiler aldılar.Dernek Kapsamında faaliyet gösteren Bursa Zihinsel Engelliler Derneği Okulunda, E-KPSS’den bir ismin memur olduğu, eğitim alan 5 çocuğun Üniversiteye hazırlandığı öğrenildi.

Eğitim seviyesinin arıtılması ile alakalı yapılan değerlendirmede, kurumların maddi destek kazanmasının önemi de vurgulandı.

Hakkında Gündem Haber Ajansı

Avatar

Ayrıca Kontrol Edin

  Yerli otomobilin üretileceği fabrikanın ÇED raporu, olumlu sonuçlandı

  Yerli otomobilin üretileceği fabrikanın ÇED raporu, olumlu sonuçlandı

Yerli otomobilin üretileceği fabrikanın ÇED raporu, olumlu sonuçlandı Gemlik’te  üretilecek olan Türkiye’nin Otomobili’nin fabrika projesinin, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir