Takdir Kimin
Erdoğan Birleşmiş Milletlerde

Demokrasi Yerine Sisi Geldi – Belediyeler Yargıda

Demokrasi Yerine Sisi Geldi – Belediyeler Yargıda

Ukranya’da tezgahlanan “ Turuncu Devrimin” Mısır’da devreye sokulan “Arap Baharının” ve Türkiye’de tertiplenen “Gezi Parkı” kalkışmasının, “azmettiricisinin Amerika olduğunu” artık hepimiz biliyoruz.

Bu kalkışma denemelerinin, bir “Demokrasi harekatı” olmadığı da kesin olarak ortaya çıkmıştır.

Demokrasi yerine SİSİ Geldi

Mısır’da ki Tahrir Meydanı’ndaki kalkışma, Müslüman kardeşlerin desteklediği, %52 oyla başa gelen Mursi’ye karşıydı.

Demokrasiyi destekleyen Amerika, Mısır’ın başına general Sisi’yi getirdi.

Türkiye’ye Nasıl Zarar Verdi

Üç beş ağaç kesildi diye, kalkışmayı besleyen Amerika, “Gezi Parkı” eylemlerinden istediği sonucu alamadı.

Ak Parti’yi bölemedi, Erdoğan’ı da indiremedi. Ama ekonomiye büyük zarar verdi. Gezi Parkı eylemlerinin başladığı gün, Türkiye’de ki faiz oranları, %4.5 seviyelerine kadar indirilmişti. Enflasyon da, %5 seviyelerine kadar düşürülmüştü.

Şimdi ise, hem Tüketici enflasyon oranı, hem de yıllık faiz oranı, (%13) seviyelerine kadar yükseldi.

Amerika gezi parkı ile, yargı darbesi ile ve 15 Temmuz darbe girişimi ile veremediği zararı, ekonomik kuşatmalarla vermiş oldu.

Amacı Nedir?

Amerika’nın amacı İMF’den kurtulmuş olan Türkiye’yi yeniden IMF’ye muhtaç etmektir. Beş yıl önce, bizim de dahil olduğumuz 45 ülke, IMF’ye beşer Milyar Dolar avans vermiştik.

Ama. Şimdi yaklaşan 220 milyar Dolarlık borcumuz için kaynak bulmak zorundayız. Bu defa, darbe girişimleriyle, kalkışmalarla ve bombalarla bizi çökertemeyenleri IMF kozu ile kuşatmak istediklerini hissediyoruz.

Birbirlerine Çok Benziyorlar

Birileri, 15 Temmuz’a tiyatro ve “Kontrollü Darbe” diyor. Suçüstü yakalanıp, mahkemeye çıkarılanlar, “Bu kayıtlardaki kişiler, biz değiliz. Bize benziyor diyorlar.

Azmettirici Amerika ise, teslim edilen “90 Klasör evraka” bu delilleri yetersiz bulduk diyor.

Bu benzerlik, 15 Temmuz darbe girişiminde rol alan azmettiricinin, tetikçinin ve siyasi destekçilerinin, kimler olduğunu açıkça ortaya koyuyor.

Belediyeler Yargı İle Tanışacak

Kısa bir süre önce, Sayıştay tarafından denetlenen belediyeler için İçişleri Bakanlığı tarafından soruşturma izni verildiğini yazmıştık.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bazı Ak Partili Büyükşehir Belediye Başkanlarını istifaya davet etmesi, herhalde bu sebeptendir. Konya stadyumunun, 1.5 yılda 160 milyon tl harcanarak bitirildiğini okuduk.

Bursa Belediye Stadyumu için ise, 500 milyon harcandığını ve hala 80 ile 100 milyon daha harcanacağını, öğrendik. Böyle bir tablonun araştırılmasını normal görüyoruz.

Görevi kötüye kullanma, ihaleye fesat karıştırma ve haksız mal edinme iddiaları ile suçlanan Ataşehir Belediye Başkanının görevden alınmasını da yadırgamıyoruz.

2018’de Belediyeler Gündemde

2018 yılında, sonuçlanan Sayıştay raporlarına istinaden, suç duyurusunda bulunan yüzlerce Belediye’nin yargı ile tanışacağına, tanık olacağız.

Süper Ligde Olanlar

Fenerbahçe, Bursa deplasmanından üç puanla dönünce, liderlik yarışının en önemli aktörü olduğunu ispatlamış oldu.

Bir ara Avrupa kupasına kilitlenen Beşiktaş, gruptan çıkınca rahatladı.  Beşiktaş’ın da yeniden süper lige döneceğini ve aradaki farkı kapatacağını umuyoruz.

Galatasaray büyük bir iş kazasını önledi Akhisar maçında gördüğümüz muhteşem dönüş, Tudor’u da Başkanı da kurtarmış oldu.

Bu dönüşün vefasız bir kısım taraftarlara ders olmasını, diliyoruz.

Günün Sözü

Sadelik,en yüksek gelişmişlik düzeyidir.

“Leonardo Da Vinci”

Hakkında Gündem Haber Ajansı

Avatar

Ayrıca Kontrol Edin

Gemlik Yeşilay'dan Sigara Bırakmak İsteyenler İçin Online Psikolojik Danışma Hizmeti

Gemlik Yeşilay’dan Sigara Bırakmak İsteyenler İçin Online Psikolojik Danışma Hizmeti

Gemlik Yeşilay’dan Sigara Bırakmak İsteyenler İçin Online Psikolojik Danışma Hizmeti ‘Sigarayı Bırakmanın Tam Zamanı Diyorsan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir