Anasayfa / Köşe Yazıları / Gemlik Zeytin Festivali Başladı

Gemlik Zeytin Festivali Başladı

Üçüncü Uluslar arası Gemlik Zeytin Festivali başladı. 21 Eylül günü başlayan zeytin festivali, 24 Eylül Pazar akşamı,  Gökçe’nin sunacağı konserle sona erecektir.

Geçen sene yaşadığımız festival, daha geniş zamana yayılmıştı. Ve çok farklı olanları, bünyesine almıştı. Bu sene, daha kısa zamana sığdırıldığını ve öğrendik. Ve etkinlikler yönünden biraz daha sadeleştiğini hissettik. Ayrıca halk oyunları gösterileri ile, Umurbey mahallesinin, Kumla mahallesinin, ve özellikle Balıkpazarı mahallesinin, “vitrine çıkarılmasını” olumlu bulduk.

Sponsorlar içinde en başarılı kooperatifler içinde olan, Marmarabirlik’in logosunu da gördük. Ama etkinlikler içinde Marmarabirlik ismine rastlayamadık. Marmarabirlik, bu festivalde daha etkin bir rol aldığı taktirde, Marmara bölgesindeki bütün zeytincilerin, bu uluslar arası festival çatısı altına gireceğine, inanıyoruz.

Kısacası, bu uluslar arası festival de, Marmarabirlik’in birleştirici bir rol alması, şarttır. Bu vesileyle, bu uluslar arası projenin tasarlanmasında, tanıtımında ve uygulanmasında katkısı olan, her kişi ve kuruma, şükranlarımızı sunuyoruz.

 

 

 

GÜNÜN SÖZÜ

Ara sıra isyana yönelecek olsan bile

Hatırla ki, Kainatı yargılamak imkansızdır.

Kavgalarını sürdürürken bile. Kendi kendinle, barış içinde ol.

“Baltimore – 1816”

 

Hakkında Erol Gürçay

Erol Gürçay

Ayrıca Kontrol Edin

10 Kasım'ın Ardından Bir Anı

Cumhuriyet Bayramının Ardından

Cumhuriyet Bayramının Ardından Cumhuriyet yönetimi, hanedanlık gibi ayrıcalıklı sınıfların, ülke idaresindeki etkisini ortadan kaldırdı. Getirdiği …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir