Anasayfa / Gündem / Sınırdaki Çatışma Her Şeyi Değiştirecek

Sınırdaki Çatışma Her Şeyi Değiştirecek

Amerika’nın Kuzey Suriye’de YPG tercihi, Türkiye’yi yeni ortaklıklara itecektir. Rusya ile her alandaki ilişkilerimiz, artarak devam edecektir. İkinci Fırat Kalkanı operasyonundan sonra, ortam ısınırsa Çin ile Türkiye arasında bir yakınlaşma sürpriz olmayacaktır.

Bunun anlamı ise Çin’in de ortadoğuya komşu olması demektir. Amerika’nın YPG’ye gönderdiği yüzlerce Tır dolusu silah ve mühimmat, Nato ortaklığınında Avrupa Birliğininde yeniden sorgulanmasına sebeb olacaktır. Avrupa Birliğinin de, yeni hedefi ve amacı budur.

Büyük ortaklar, İngiltere örneğinde olduğu gibi, Avrupa Birliğini “Kof” bulmuş ve ayrılmıştır. Almanya gibi büyük ortaklarda, Malta, Bosna – Hersek, Lüksemburg ve Yunanistan gibi küçük ortaklarla fövde gösterisi  yapıyorlar.

Türkiye’nin Almanya’ya karşı gösterdiği tavrın, küçük ülkelere örnek olmasından korkuyorlar. Almanya’nın PKK ve FETÖ konusudaki taraflı tutumu Almanya’ya olan güvenin yok olmasına sebeb olmuştur.

Hele Türkiye’ye  karşı  sergilediği düşmanca tutum Almanya’nın lider devlet konumundan uzak olduğunu göstermiştir.

 

Günün Sözü

Kendi geleceğimizi kendimiz hazırlar.

Sonra’da kader deriz.

Disraeli

 

Hakkında Erol Gürçay

Erol Gürçay

Ayrıca Kontrol Edin

YAHYA GÜMÜŞ 2.LİG'de YILIN MENAJERİ

YAHYA GÜMÜŞ 2.LİG’de YILIN MENAJERİ

YAHYA GÜMÜŞ 2.LİG’de YILIN MENAJERİ Türkiye Basketbol 2.ligin’de 2018-2019 sezonu 6.sırada bitirerek playoff oynamaya hak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir